AtletikaBasketbalNohejbalTenisTriatlonVšeobecný rekreační sport
TJ SlavojČeský Brod
Nejlepší místo pro sport a aktivní odpočinek
Facebook   Instagram

Aktuality

Českobrodský basketbal oslavil 90 let

Českobrodský basketbal oslavil 90 let

10.6.2022



V sobotu 4. června patřila celý den českobrodská hala basketbalu. Tento den si místní klub připomněl 90 let od založení basketbalu v našem městě. Všechny aktivní týmy od nejmenších po nejstarší změřily síly se svými soupeři a s jednou výjimkou se jim podařilo zvítězit. Ale o výsledky tentokrát v přátelských utkáních ani tak nešlo, neboť hlavním cílem bylo připomenout si bohatou historii tohoto sportu v Českém Brodě.


Jak už jsme vás na stránkách zpravodaje informovali, basketbal přinesl na zdejší gymnázium pan Karel Hala, který zde vyučoval. V roce 1932 se ministerským dekretem dostal basketbal i do školních osnov. Hrát se začínalo na dnes již zaniklém škvárovém hřišti u místní sokolovny. V Brodě si basketbal zahráli i takové osobnosti jako Otakar Brousek starší či Radovan Lukavský. Od těch dob až do současnosti se basketbal hraje v našem městě nepřetržitě. Velkým pokrokem byla v polovině sedmdesátých let výstavba sportovní haly, kdy basketbalisté dostali pro svůj sport i odpovídající zázemí.


Kvalitativní proměnou pak prochází sportovní hala v posledním desetiletí. Proto se vedle sportovních úspěchů vzpomínalo i na obětavou práci při zajištění podmínek pro sportování malých i velkých sportovců. Mezi oceněnými osobnostmi nechyběl ani pan Jiří Růžička, československý olympionik a trenér, který na závěr své bohaté kariéry působil u družstva mužů. Také jeho přičiněním se chlapci v letošním roce probojovali na závěrečný turnaj Final 4 Středočeské basketbalové ligy.


Vítězným zápasem mužů s celkem Vyšehradu basketbalové oslavy skončily. Před ním však v dramatické koncovce o jediný bod porazily českobrodské ženy dorostenecký extraligový tým Basketu Slovanka a též proběhla soutěž ve smečování. Avšak vrcholem celých oslav byly v dopoledních a brzkých odpoledních hodinách zápasy mládežnických družstev, kdy rodiče a další fanoušci utvořili báječnou atmosféru. Postupně své zápasy odehrály děvčata kategorie U12 s Mladou Boleslaví, chlapci U12 s Nymburkem, chlapci U14 s Kolínem a chlapci U17 také s Kolínem.



Po jednotlivých zápasech byli vyhlášeni hráčky a hráči, kteří za poslední sezónu ve svých družstvech zaznamenali největší zlepšení. Vítězi se stali v kategorii mladších minižáků Matouš Dvořák, v kategorii mladších minižákyň Anežka Chaloupková, v kategorii nejstarších minižáků Michal Mašín, starších žákyň Jana Havránková a kadetů Bruno Chvalkovský. Avšak poděkování patří i všem ostatním hráčům, trenérů, rodičům a příznivcům nejen za důstojné oslavy výročí ale též za pokračování tohoto krásného sportu v Českém Brodě.


Za BK Slavoj Český Brod Jakub Nekolný


Zobrazit víc
Květen a červen – měsíce, kdy se atlet nezastaví

Květen a červen – měsíce, kdy se atlet nezastaví

8.6.2022



Květen a červen znamená pro atlety hlavní část letní sezóny. Jsou to měsíce, kdy je náš oddíl pravidelně na třech závodech týdně. Konala se krajská kola soutěže družstev a krajské přebory jednotlivců, závody rodičů s dětmi i Mistrovství ČR ve vícebojích. Nejdůležitějším závodem družstev pro náš oddíl bylo jistě 2. kolo družstev mužů a žen, které se konalo 29. 5. u nás v Českém Brodě na Kutilce. Závodníci soutěžili v disciplínách: 100 a 110 m překážek, běh na 100 m, běh na 200 m, 800 m, 3000 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, hod diskem a hod oštěpem. Na závod se sjeli závodníci z ASK Dipoli, TJ Sokol Kolín, SKP Olympia Kutná Hora, Sokol Roztoky u Prahy, TJ Slavoj Český Brod, TJ Kavalier Sázava, Atletika Líbeznice, TJ Neratovice a STŘELA Žebrák.


Na domácí půdě si pěkný osobák vytvořil Aleš Hovorka v běhu na 400 metrů (55,01 s), Matěj Kvasnička v hodu diskem hodil krásných 32,18 m. Ve vysokém překonala výšku 152 cm Lea Kulhavy a také Matěj Peffek má ve stejné disciplíně nový osobní rekord 175 cm.


Jako nejdůležitější závod jednotlivců bychom uvedli Mistrovství České republiky staršího žactva ve vícebojích, které se konalo 4. – 5. června v Pražském Edenu. Náš oddíl reprezentoval Matěj Peffek, který ve dvou dnech získal 4954 bodů a tím 6. místo. 💪 Matějovi i nadále držte palce, jelikož byl Středočeským krajem vybrán na X. hry letní olympiády dětí a mládeže, které se konají 26. 6. – 30. 6. v Olomouci.
Děkujeme všem trenérům, rozhodčím, rodičům a atletům, že rozvíjí královnu sportu u nás v Českém Brodě.


Za oddíl atletiky TJ Slavoj Český Brod, Jana Machorková,
foto David Machorek


Zobrazit víc
Volební valná hromada stvrdila vedení ve funkcích na další období

Volební valná hromada stvrdila vedení ve funkcích na další období

28.4.2022



Valná hromada TJ Slavoj Český Brod, konaná dne 21.dubna 2022 zhodnotila předchozí kalendářní rok 2021 a všechny jeho tíživé aspekty, sportovní úspěchy i běžný provoz sportovních zařízení. Hlavním tématem, který se prolnul do všech oblastí bylo extrémní navýšení cen energií a hledání možných řešení, jak zmírnit dopady nárůstu provozních nákladů.


Valná hromada svým usnesením přijala rovněž rozpočet na rok 2022 a zadala úkoly novému výkonnému výboru, který po dobu dalších čtyřech let bude pracovat ve složení Jana Machorková, Milan Majer, Milan Rollo, Pavel Janík, Jan Vokáč, Vladimír Novák, Stanislav Šaroch a Jakub Charouzek.


Bezprostředně po ukončení valné hromady zasedal poprvé nový výkonný výbor a jednohlasně zvolil staronového předsedu TJ Slavoj Český Brod Pavla Janíka a místopředsedu Milana Rolla.


Zobrazit víc
Informace o aktuálním dění v TJ Slavoj Český Brod

Informace o aktuálním dění v TJ Slavoj Český Brod

11.4.2022



Na přelomu března a dubna se oddíly TJ Slavoj Český Brod již tradičně zapojují do akce Ukliďme Pošembeří. Letos více než padesát sportovců a rodičů uklízelo veřejná prostranství a okolí říčky Šembery a potoka Bušinec v sousedství sportovních areálů tenisu a atletiky Na Kutilce. Naplnili jsme téměř deset kontejnerů biodpadu, nespočet pytlů tříděného odpadu a pět pytlů komunálního odpadu, poslední brigádníci ještě pracují, nemáme tedy úplně přesná čísla.


Připravujeme podklady a kandidátní listiny pro volební valnou hromadu, která se koná 21. dubna v klubovně tenisového oddílu. Valná hromada také bude schvalovat daňové přiznání, výsledky hospodaření a návrh rozpočtu pro letošní rok. Výsledky i rozpočet jsou velmi výrazně ovlivněny obrovským nárůstem cen energií, zejména zemního plynu.


Bohužel jsme byli klienti zkrachovalé Bohemia energy, nás nárůst cen postihl doslova katastrofálně, nejprve v rámci DPI a potom i s novými cenami, které momentálně na trhu s energiemi znamenají mnohonásobek původních cen. Dopad na náš rozpočet a provozní náklady sportovních objektů a areálů je náročný. Nafukovací halu oddílu jsme museli letos uklidit o celý měsíc dříve než obvykle, nebyli bychom schopni její provoz financovat. Pevně doufáme, že Národní agentura sportu vypíše grantovou podporu provozu sportovních zařízení s ohledem právě na nárůst cen energií, ale doposud se tak nestalo. Snad tedy s podporou činnosti od agentury a Města Český Brod zvládneme ufinancovat i stávající rok.


I přes provozní náročnost a nejistotu ve financování provozu, snažíme se i my pomoci uprchlíkům z Ukrajiny, kromě individuální pomoci našich členů, pořádáme pro uprchlíky skupinová cvičení, stejně jako pro každého, kdo se momentálně nachází v hmotné nouzi a cvičení by si nemohl dovolit.


Cvičení power jóga a pilates pro ženy:
Pondělí 10,00 - 11,00 sálek Mandala ve sportovní hale
Středa 9,30 – 10,30 sálek Mandala ve sportovní hale
Čtvrtek 10,00 – 11,00 sálek Mandala ve sportovní hale


Cvičení Zdravé nožičky pro děti od 2 do 7 let:
Středa 9,30 – 10,30 sálek Buddha ve sportovní hale


Všeobecná sportovní příprava pro děti od 5 do 12 let v kryté běžecké dráze u sportovní haly: Úterý 17,00 – 18,00
Čtvrtek 14,00 – 15,00


Text: Jan Hanzal
Foto: David Machorek


Zobrazit víc
Jak využíváme sportoviště, komu jsou určena a rozšíření služeb wellness

Jak využíváme sportoviště, komu jsou určena a rozšíření služeb wellness

20.2.2022



Všechna naše sportoviště a sportovní prostory využíváme ze čtyřiceti pěti procent pro vlastní soutěžní sportovní činnost. Tedy pro tréninkové jednotky, zápasy, turnaje, závody, přebory, regeneraci a relaxaci naší členské základny oddílů atletiky, basketbalu, nohejbalu, tenisu, triatlonu, sálové kopané, turistiky, sportu pro všechny, volejbalu a nesoutěžní sportovní činnost všeobecného rekreačního sportu. Poslední zmiňovaný oddíl všeobecného rekreačního sportu je pro všechny naše členy, kteří nemají zájem sportovat výkonnostně, nebo už soutěžně sportovat nechtějí, či nemohou. Do rekreačního sportu patří i fyzické aktivity, které soutěžní činnost jednoduše nemají, jako třeba jóga, pilates, různé druhy zdravotních cvičení, individuálních cvičení s vlastní vahou a strečinkových i jiných aktivit, které se cvičí ve sportovní hale v našich malých sálcích. Sálky Budhha a Mandala slouží nejen našim členům, ale každému, kdo o jejich využití projeví zájem.


Pro rekreační volejbal, basketbal, badminton, stolní tenis, nohejbal, nebo třeba saunování, je určena kapacita našich sportovišť zhruba z patnácti procent. Třicet procent z celkového času sportovišť, patří školám, tedy výuce tělesné výchovy. Pouhých pět procent kapacity sportovišť zbývá pro ostatní sportovní subjekty, nebo pro veřejnost. Jsou to jen statistická čísla z hlavní halové sezóny, tedy převážně ze zimního období. Například atletika a nohejbal využívají od jara do podzimu své venkovní areály a pak se poměry vytíženosti vnitřních sportovních ploch hodně změní. Výjimkou je pouze tenisový areál, kde školní výuka neprobíhá a větší prostor tak zbývá pro veřejnost a ostatní sportovní subjekty.


Stejně tak atletický areál Kutilka je otevřené sportoviště, kam si může přijít zaběhat a zasportovat téměř kdokoliv. Stačí se jen řídit provozním řádem, který najdete tady.



Specifický rozvrh má prostor wellness se saunou a vířivkou, slouží prioritně také naší členské základně, ale je určen i pro veřejnost, nebo se kdokoliv může stát našim členem a čerpat pak všechny výhody, jako ostatní členové TJ Slavoj. Tento prostor využívají naši sportovci individuálně k regeneraci a relaxaci, nebo skupinově po utkáních, zápasech či turnajích.


Rozšířili jsme otevírací dobu sauny a vířivky o víkendový provoz. Každou sobotu a neděli bude otevřeno od 13:00 do 16:00 pro ženy a od 16:00 do 19:00 pak bude sauna smíšená.


Rozvrh a podrobnější informace najdete zde.


Zobrazit víc
Medaile z Mistrovství ČR žen v nohejbale

Medaile z Mistrovství ČR žen v nohejbale

25.10.2021



O víkendu 11. -12. 9. 2021 jsme pořádali Mistrovství České republiky v nohejbalu žen. Tentokrát jsme měli možnost hostit šampionát dvojic a trojic. Konečně nastoupilo babí léto a my si užívaly teplý víkend v českobrodském nohejbalovém areálu za halou. Covidový rok se i na našem sportu podepsal, tantoška B k se na mistrovství sjely především prvoligové týmy (Český Brod, Praha Vršovice, Praha Santoška, Čelákovice) a druholigový Útěchov. Takže vlastně opravdu to nejlepší z republiky. Pro Brod to i tentokrát skončilo dobře - podobně jako loni 3 cennými kovy.


Dvojice 11. 9. 2021
V sobotu se na šampionát dvojic přihlásilo 13 dvojic, které hrály ve 4 základních skupinách s dvěma postupujícími do následného k.o. systému. Zatímco Český Brod „C“ ve složení Adéla Blažková, Lucie Vokáčová a Kateřina Červenková ve čtvrtfinále vypadly, „áčko“ a „béčko“ pokračovalo dál. V semifinále ale Český Brod „B“ nedokázal porazit Vršovice „A“ a Český Brod „A“ prohrál trochu smolně ve třetím setu posledním možným bodem v tiebreaku se Santoškou“A“. V boji o třetí místo pak brodské áčko zvítězilo nad béčkem. Ve finále nakonec porazily Vršovice Santošku a tak stupně vítězů byly obsazeny stejně jako minulý rok.


Konečné pořadí turnaje (dvojice):
1. TJ Sokol Praha-Vršovice II A (Fojtíková, Kulhánková)
2. DTJ Santoška B (Zachová, Plechatá)
3. TJ SLAVOJ Český Brod A (Cibulková, Tymichová, Sýkorová)4. TJ SLAVOJ Český Brod B (Bálková, Chuchlová, Möglichová)


Trojice 12. 9. 2021
V nedělní bojům o medaile nastoupilo 10 trojic a mezi nimi i tři brodské sestavy. Loňský mistr republiky Vršovice však letos vypadl už ve čtvrtfinále, tak jsme mohli vidět v semifinále souboj Českého Brodu a Santošky a to hned dvakrát. Na Santošku „B“ nastoupilo brodské béčko a vítězně pokračovalo do finále. Takové štěstí už nemělo brodské áčko, které porazila Santoška “A“. Český Brod „A“ pak alespoň obhájil medailovou pozici a získal bronz nad Santoškou „B“. A Český Brod „B“ pomstil spoluhráčky a vyhrál celkem hladce se Santoškou „A“.


Konečné pořadí turnaje (trojice):
1. TJ SLAVOJ Český Brod B (Bálková, Möglichová, Chuchlová, Červenková)
2. DTJ Santoška A (Zachová, Plechatá, Kopecká)
3. TJ SLAVOJ Český Brod A (Cibulková, Tymichová, Sýkorová)
4. DTJ Santoška B (Tůmová, Sedláčková, Kulhavá, Rakovičová)


Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a hlavně těm, kteří nám pomohli šampionát pořádat.


Lenka Cibulková, nohejbal Český Brod


Zobrazit víc
Sportovní léto ve Slavoji

Sportovní léto ve Slavoji

22.10.2021



Po roku a půl omezeného pandemického života, bylo pro nás léto aktivním obdobím plným příměstských táborů, soustředění a přípravy na soutěžní činnost ve všech oddílech.


Pro tenisty byla uplynulá hrací sezóna krátká, mistrovské zápasy se hrály jen v červnu. O prázdninách tenisový oddíl uspořádal celkem 7 příměstských táborů. Závodní a soutěžní hráči tenisu se v červenci připravovali intenzivně na tradičním soustředění ve Vodňanech. Uspořádali jsme celorepublikový turnaj dorostenek, kterého se zúčastnilo 40 hráček. Věříme, že podzimní kolo turnajů budeme moci realizovat v plné míře.


Na 23.října máme naplánovanou stavbu nafukovací haly, která má novou plachtu a je opravena. Při jarní sněhové kalamitě byl skelet haly výrazně poškozen těžkým sněhem, ale naštěstí je majetek TJ pojištěn. V letošním roce jsme investovali do opravy oplocení kolem dvorců číslo 6 a 7, včetně nových podezdívek plotů. Opravovali jsme kuchyňku a zázemí klubovny, která slouží pro potřeby hráčů. Menší investice byla třeba i do prostoru toalet a sprch, ale větší rekonstrukce nás teprve čeká.


Oddíl atletiky pořádal a spolupořádal o prázdninách také několik příměstských kempů a tradiční soustředění v Hostinném, aby se děti a dorost připravily na nadcházející zářijová Mistrovství ČR.


Nohejbalisté pořádali a spolupořádali dva příměstské tábory a soustředění ve Vykmanově, jako přípravu na Mistrovství ČR. Na MČR žen v singlu vybojovala Lucie Bálková stříbrnou medaili a její syn Jan Bálek s Andreou Cibulkovou a Michalem Červenkou získali také druhé místo na MČR starších žáků ve dvojicích. Nohejbal je v u nás rodinný sport a matky Andrejky Cibulkové a Michala Červenky boj o medaile na MČR žen teprve v těchto dnech čeká.


Basketbalisté měli soustředění jako každý rokv Jičíně.


V rámci výzvy Letní kempy 2021 jsme spolupracovali s neziskovou organizací Monnáda, z.s. na přípravě 8 turnusů příměstských táborů, zaměřených na zmírnění dopadů distanční výuky u dětí a mládeže a poskytli jsme pro ně sportovní zázemí. V době prázdnin nezaháleli ani správci sportovišť. Kromě drobných oprav, udržby zeleně a běžných prací, jsme dokončili instalaci klimatizace ve sportovní hale i v sálku Buddha, který jsme renovovali a odhlučnili, aby individuální cvičení nebyla rušená zvuky z haly. Dokončili jsme rekonstrukci druhého sportovního sálku po biliárdu, čistili jsme atletickou dráhu a sektory po přívalovém dešti, dokončili jsem výměnu nouzového osvětlení ve sportovní hale a dosud probíhá zateplování boční stěny sportovní haly.


Marcela Chuchlová


Zobrazit víc
Léto v TJ Slavoj Český Brod

Léto v TJ Slavoj Český Brod

21.7.2021



Letní prázdniny pro nás letos nejsou synonymem relaxu a odpočinku, naopak. Snažíme se dohnat co se dá a vynahradit v oddílech nejen dětem čas, který musely nuceně trávit doma izolaci a nemohly se věnovat sportu. Na všech sportovištích probíhají naše vlastní příměstské tábory. Tenisový oddíl ve svém sportovním areálu minulý týden pořádal příměstský tábor pro téměř 30 dětí věku od 6 do 12 let. Tento týden se závodní a soutěžní hráči tenisu připravují intenzivně na pobytovém soustředění ve Vodňanech a tři další turnusy příměstských táborů chystají tenisté na srpen.


Basketbalový oddíl připravuje tradiční soustředění v Jičíně na srpen a dva příměstské tábory. Vedle toho se ve sportovní hale každý den velmi intenzivně připravuje na herní sezonu náš odchovanec Pavel Benák, který momentálně hraje za GBA Jindřichův Hradec v kategorii U19 extraligu. Get Better Akademy, GBA je soukromá mezinárodní akademie, která se snaží maximalizovat potenciál nadaných hráčů a připravovat je na budoucí profesionální kariéru. Pavel si za cíl zvolil studium na Americké univerzitě a získání sportovního stipendia. V září Pavel Benák jde do čtvrtého ročníku a čeká ho rozhodující rok.


Sportovní halu v létě k tréninku využívá i Lucie Šarochová, která nedávno po zranění prodělala operaci kyčle a dohání ztracené měsíce v rekonvalescenci. Lucka je také naše hráčka a momentálně hraje extraligu v kategorii U 19 za team Basket Slovanka.


Nohejbalisté se na své soustředění také chystají až v srpnu a připravují příměstský tábor pro děti. V těchto dnech se konal mezinárodní turnaj Esterel Futnet Cup ve Francii, kde za českou reprezentaci nastoupily i naše dvě hráčky, Lenka Cibulková a Veronika Tymichová. Český team si vedl skvěle, ženy vyhrály první a třetí místo turnaje.


Atletické soustředění bude také až v srpnu a ve sportovním areálu Kutilka probíhá hned několik příměstských táborů, a to nejen atletických.


Na jaře TJ Slavoj Český Brod oslovila pražská nezisková organizace Monnáda s prosbou o spolupráci na přípravě hned osmi turnusů letních kempů. Základní premisou těchto příměstských a jednoho pobytového tábora, je umožnit dětem zmírnit dopady sociálního odloučení během distanční výuky v rámci celosvětové pandemie Covid 19, na jejich psychiku a duševní zdraví. Program a zaměření letního kempu vychází z propojení formálního i neformálního vzdělávání, zjištění rozsahu nabytých dílčích znalostí a dovedností v průběhu prezenční nebo distanční výuky a jejich následné doplnění, stejně jako jejich aplikace v běžném životě, aby nešlo jen o teoretické znalosti bez dovednosti uplatnit je. Snahou je rovněž vrátit děti do kolektivu, obnovit a posílit jejich sociální vztahy i vzájemnou kooperaci s vrstevníky, obnovit jejich pracovní, studijní a každodenní návyky mimo domov a znovu získat zájem o vzdělávání.


Všechny tyto aspekty jsme se rozhodli podpořit v prostředí našich sportovních areálů, neformálním způsobem. Na základě zkušeností neziskové organizace Monnáda, je to nejefektivnější způsob, jak do týdenního plánu navíc začlenit podporu návyků zdravého životního stylu, pohybové aktivity a rozvoj duševní pohody a duševního zdraví u dětí a mladistvých. Na základě spolupráce ještě s místní základní školou Tyršova a neziskovou organizací Srdcovky z.s. jsme se snažili připravit program a zajistit zázemí pro děti takovým způsobem, abychom u dětí zmírnili dopady se zvládnutím distanční či prezenční výuky, nebo psychické problémy z odloučení ze sociálních skupin.


Text a foto Jan Hanzal


Zobrazit víc
Valná hromada TJ Slavoj Český Brod s ohlédnutím na předchozí rok

Valná hromada TJ Slavoj Český Brod s ohlédnutím na předchozí rok

16.6.2021



S ohledem na coronavirová opatření se letošní valná hromada TJ Slavoj Český Brod uskutečnila až 2.června 2021, v omezeném nižším počtu 22 mandátních zástupců jednotlivých oddílů. Předseda TJ Slavoj nejprve požádal o uctění památky svého předchůdce, pana Ing. Arch. Václava Misterky. Valná hromada jako každý rok schvalovala hospodaření za předchozí kalendářní rok a přijala rozpočet na ten stávající. V loňském roce TJ Slavoj vyměnil světla ve sportovní hale, opravili jsme nebo vyměnili všechny nouzová světla v celém objektu, na přelomu roku jsme vybudovali druhý sportovní sálek místo klubovny pro individuální skupinová cvičení, palubová podlaha sportovní haly má nový nátěr, v kryté běžecké dráze jsme podlahu na mnoha místech opravili a zcelili. Sálek Buddha dostal nový nátěr stěn i podlahy a v těchto dnech jsme na halu a do sálku Buddha instalovali klimatizace.


I přesto, že sportovní činnost byla s ohledem na pandemická opatření výrazně utlumena a po větší část roku zcela zastavena, naši trenéři vedli tréninky online, individuálně na venkovních sportovištích a motivovali děti k udržení fyzické kondice mnoha způsoby. Rozváželi jsme cvičební pomůcky a náčiní dětem domů, pořádali jsme motivační soutěže, trenéři sestavovali individuální tréninkové plány na míru. Zvládli jsme pandemii s minimálním úbytkem členské základny a pevně věříme, že se vracíme na sportoviště již definitivně, jen s hygienickými omezeními. Našim prvotním cílem pro rok 2021 je plně obnovit sportovní činnost, v maximální možné míře odměnit trenéry prostřednictvím programu Můj klub 2021, ve kterém jsme od Národní sportovní agentury získali finanční dotaci a uspořádat všechny sportovní akce, na které jsme získali podporu od Města Český Brod.


Uplynulý rok byl pro všechny velmi náročný, pro nás navíc administrativně i legislativně, abychom zajistili finanční prostředky pro omezený provoz a udrželi všechna sportoviště tak, aby byla připravená na rozvolnění.


Přečtěte si celou Výroční zprávu za rok 2020
Text i foto: Jan Hanzal


Zobrazit víc
Do Českého Brodu se vrací ženská basketbalová liga

Do Českého Brodu se vrací ženská basketbalová liga

16.6.2021

Při rozhovoru s Jakubem Nekolným předsedou oddílu basketbalu TJ Slavoj Český Brod jsme se dozvěděli několik zajímavých novinek z oblasti sportu, který má v Českém Brodě dlouholetou tradici a širokou členskou základnu. Zájem o basketbal je velký, v současné době má oddíl basketbalu 133 členů a z toho více než stovku dětí. Kapacita sportovní haly TJ Slavoj je bohužel na svém absolutním maximu, proto některé tréninky probíhají i v prostorech tělocvičny Praktické školy, kam jsme pořídili i speciální stahovací koše, které umožňují nastavovat jejich výšku podle potřeb trénujících. V těchto dnech probíhají nábory do všech družstev a další kolo náborů chystáme na září. Podařila se akvizice nového trenéra Ondřeje Hodače z Basketbalové akademie Nymburk, se kterou velmi úzce kooperujeme a věříme, že je to oboustranně výhodné. Mládežnická družstva basketbalu dále po všech stránkách intenzivně spolupracují s pražským oddílem Basket Slovanka.


Za všechny naše výsledky, práci a úspěchy mluví to, že se po čtyřiceti letech do Českého Brodu vrací druhá basketbalová liga žen. V prvním červnovém víkendu se na domácí palubovce sehrál třídenní turnaj mladších žákyň, který vyhrála USK Praha a naše žákyně se umístily na pátém místě. V dalším víkendu se utkají mladší minižáci. Děkujeme panu Nekolnému za informace ze světa pod koši.
Jan Hanzal


Foto: oddíl basketbalu


Zobrazit víc


<<123456789>>
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.