AtletikaBasketbalNohejbalSálová kopanáTenisTriatlonTuristikaVolejbalVšeobecný rekreační sport
TJ SlavojČeský Brod
Nejlepší místo pro sport a aktivní odpočinek
Facebook   Instagram

Aktuality

Jak využíváme sportoviště, komu jsou určena a rozšíření služeb wellness

Jak využíváme sportoviště, komu jsou určena a rozšíření služeb wellness

20.2.2022Všechna naše sportoviště a sportovní prostory využíváme ze čtyřiceti pěti procent pro vlastní soutěžní sportovní činnost. Tedy pro tréninkové jednotky, zápasy, turnaje, závody, přebory, regeneraci a relaxaci naší členské základny oddílů atletiky, basketbalu, nohejbalu, tenisu, triatlonu, sálové kopané, turistiky, sportu pro všechny, volejbalu a nesoutěžní sportovní činnost všeobecného rekreačního sportu. Poslední zmiňovaný oddíl všeobecného rekreačního sportu je pro všechny naše členy, kteří nemají zájem sportovat výkonnostně, nebo už soutěžně sportovat nechtějí, či nemohou. Do rekreačního sportu patří i fyzické aktivity, které soutěžní činnost jednoduše nemají, jako třeba jóga, pilates, různé druhy zdravotních cvičení, individuálních cvičení s vlastní vahou a strečinkových i jiných aktivit, které se cvičí ve sportovní hale v našich malých sálcích. Sálky Budhha a Mandala slouží nejen našim členům, ale každému, kdo o jejich využití projeví zájem.


Pro rekreační volejbal, basketbal, badminton, stolní tenis, nohejbal, nebo třeba saunování, je určena kapacita našich sportovišť zhruba z patnácti procent. Třicet procent z celkového času sportovišť, patří školám, tedy výuce tělesné výchovy. Pouhých pět procent kapacity sportovišť zbývá pro ostatní sportovní subjekty, nebo pro veřejnost. Jsou to jen statistická čísla z hlavní halové sezóny, tedy převážně ze zimního období. Například atletika a nohejbal využívají od jara do podzimu své venkovní areály a pak se poměry vytíženosti vnitřních sportovních ploch hodně změní. Výjimkou je pouze tenisový areál, kde školní výuka neprobíhá a větší prostor tak zbývá pro veřejnost a ostatní sportovní subjekty.


Stejně tak atletický areál Kutilka je otevřené sportoviště, kam si může přijít zaběhat a zasportovat téměř kdokoliv. Stačí se jen řídit provozním řádem, který najdete tady.Specifický rozvrh má prostor wellness se saunou a vířivkou, slouží prioritně také naší členské základně, ale je určen i pro veřejnost, nebo se kdokoliv může stát našim členem a čerpat pak všechny výhody, jako ostatní členové TJ Slavoj. Tento prostor využívají naši sportovci individuálně k regeneraci a relaxaci, nebo skupinově po utkáních, zápasech či turnajích.


Rozšířili jsme otevírací dobu sauny a vířivky o víkendový provoz. Každou sobotu a neděli bude otevřeno od 13:00 do 16:00 pro ženy a od 16:00 do 19:00 pak bude sauna smíšená.


Rozvrh a podrobnější informace najdete zde.


Zobrazit víc
Medaile z Mistrovství ČR žen v nohejbale

Medaile z Mistrovství ČR žen v nohejbale

25.10.2021O víkendu 11. -12. 9. 2021 jsme pořádali Mistrovství České republiky v nohejbalu žen. Tentokrát jsme měli možnost hostit šampionát dvojic a trojic. Konečně nastoupilo babí léto a my si užívaly teplý víkend v českobrodském nohejbalovém areálu za halou. Covidový rok se i na našem sportu podepsal, tantoška B k se na mistrovství sjely především prvoligové týmy (Český Brod, Praha Vršovice, Praha Santoška, Čelákovice) a druholigový Útěchov. Takže vlastně opravdu to nejlepší z republiky. Pro Brod to i tentokrát skončilo dobře - podobně jako loni 3 cennými kovy.


Dvojice 11. 9. 2021
V sobotu se na šampionát dvojic přihlásilo 13 dvojic, které hrály ve 4 základních skupinách s dvěma postupujícími do následného k.o. systému. Zatímco Český Brod „C“ ve složení Adéla Blažková, Lucie Vokáčová a Kateřina Červenková ve čtvrtfinále vypadly, „áčko“ a „béčko“ pokračovalo dál. V semifinále ale Český Brod „B“ nedokázal porazit Vršovice „A“ a Český Brod „A“ prohrál trochu smolně ve třetím setu posledním možným bodem v tiebreaku se Santoškou“A“. V boji o třetí místo pak brodské áčko zvítězilo nad béčkem. Ve finále nakonec porazily Vršovice Santošku a tak stupně vítězů byly obsazeny stejně jako minulý rok.


Konečné pořadí turnaje (dvojice):
1. TJ Sokol Praha-Vršovice II A (Fojtíková, Kulhánková)
2. DTJ Santoška B (Zachová, Plechatá)
3. TJ SLAVOJ Český Brod A (Cibulková, Tymichová, Sýkorová)4. TJ SLAVOJ Český Brod B (Bálková, Chuchlová, Möglichová)


Trojice 12. 9. 2021
V nedělní bojům o medaile nastoupilo 10 trojic a mezi nimi i tři brodské sestavy. Loňský mistr republiky Vršovice však letos vypadl už ve čtvrtfinále, tak jsme mohli vidět v semifinále souboj Českého Brodu a Santošky a to hned dvakrát. Na Santošku „B“ nastoupilo brodské béčko a vítězně pokračovalo do finále. Takové štěstí už nemělo brodské áčko, které porazila Santoška “A“. Český Brod „A“ pak alespoň obhájil medailovou pozici a získal bronz nad Santoškou „B“. A Český Brod „B“ pomstil spoluhráčky a vyhrál celkem hladce se Santoškou „A“.


Konečné pořadí turnaje (trojice):
1. TJ SLAVOJ Český Brod B (Bálková, Möglichová, Chuchlová, Červenková)
2. DTJ Santoška A (Zachová, Plechatá, Kopecká)
3. TJ SLAVOJ Český Brod A (Cibulková, Tymichová, Sýkorová)
4. DTJ Santoška B (Tůmová, Sedláčková, Kulhavá, Rakovičová)


Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a hlavně těm, kteří nám pomohli šampionát pořádat.


Lenka Cibulková, nohejbal Český Brod


Zobrazit víc
Sportovní léto ve Slavoji

Sportovní léto ve Slavoji

22.10.2021Po roku a půl omezeného pandemického života, bylo pro nás léto aktivním obdobím plným příměstských táborů, soustředění a přípravy na soutěžní činnost ve všech oddílech.


Pro tenisty byla uplynulá hrací sezóna krátká, mistrovské zápasy se hrály jen v červnu. O prázdninách tenisový oddíl uspořádal celkem 7 příměstských táborů. Závodní a soutěžní hráči tenisu se v červenci připravovali intenzivně na tradičním soustředění ve Vodňanech. Uspořádali jsme celorepublikový turnaj dorostenek, kterého se zúčastnilo 40 hráček. Věříme, že podzimní kolo turnajů budeme moci realizovat v plné míře.


Na 23.října máme naplánovanou stavbu nafukovací haly, která má novou plachtu a je opravena. Při jarní sněhové kalamitě byl skelet haly výrazně poškozen těžkým sněhem, ale naštěstí je majetek TJ pojištěn. V letošním roce jsme investovali do opravy oplocení kolem dvorců číslo 6 a 7, včetně nových podezdívek plotů. Opravovali jsme kuchyňku a zázemí klubovny, která slouží pro potřeby hráčů. Menší investice byla třeba i do prostoru toalet a sprch, ale větší rekonstrukce nás teprve čeká.


Oddíl atletiky pořádal a spolupořádal o prázdninách také několik příměstských kempů a tradiční soustředění v Hostinném, aby se děti a dorost připravily na nadcházející zářijová Mistrovství ČR.


Nohejbalisté pořádali a spolupořádali dva příměstské tábory a soustředění ve Vykmanově, jako přípravu na Mistrovství ČR. Na MČR žen v singlu vybojovala Lucie Bálková stříbrnou medaili a její syn Jan Bálek s Andreou Cibulkovou a Michalem Červenkou získali také druhé místo na MČR starších žáků ve dvojicích. Nohejbal je v u nás rodinný sport a matky Andrejky Cibulkové a Michala Červenky boj o medaile na MČR žen teprve v těchto dnech čeká.


Basketbalisté měli soustředění jako každý rokv Jičíně.


V rámci výzvy Letní kempy 2021 jsme spolupracovali s neziskovou organizací Monnáda, z.s. na přípravě 8 turnusů příměstských táborů, zaměřených na zmírnění dopadů distanční výuky u dětí a mládeže a poskytli jsme pro ně sportovní zázemí. V době prázdnin nezaháleli ani správci sportovišť. Kromě drobných oprav, udržby zeleně a běžných prací, jsme dokončili instalaci klimatizace ve sportovní hale i v sálku Buddha, který jsme renovovali a odhlučnili, aby individuální cvičení nebyla rušená zvuky z haly. Dokončili jsme rekonstrukci druhého sportovního sálku po biliárdu, čistili jsme atletickou dráhu a sektory po přívalovém dešti, dokončili jsem výměnu nouzového osvětlení ve sportovní hale a dosud probíhá zateplování boční stěny sportovní haly.


Marcela Chuchlová


Zobrazit víc
Léto v TJ Slavoj Český Brod

Léto v TJ Slavoj Český Brod

21.7.2021Letní prázdniny pro nás letos nejsou synonymem relaxu a odpočinku, naopak. Snažíme se dohnat co se dá a vynahradit v oddílech nejen dětem čas, který musely nuceně trávit doma izolaci a nemohly se věnovat sportu. Na všech sportovištích probíhají naše vlastní příměstské tábory. Tenisový oddíl ve svém sportovním areálu minulý týden pořádal příměstský tábor pro téměř 30 dětí věku od 6 do 12 let. Tento týden se závodní a soutěžní hráči tenisu připravují intenzivně na pobytovém soustředění ve Vodňanech a tři další turnusy příměstských táborů chystají tenisté na srpen.


Basketbalový oddíl připravuje tradiční soustředění v Jičíně na srpen a dva příměstské tábory. Vedle toho se ve sportovní hale každý den velmi intenzivně připravuje na herní sezonu náš odchovanec Pavel Benák, který momentálně hraje za GBA Jindřichův Hradec v kategorii U19 extraligu. Get Better Akademy, GBA je soukromá mezinárodní akademie, která se snaží maximalizovat potenciál nadaných hráčů a připravovat je na budoucí profesionální kariéru. Pavel si za cíl zvolil studium na Americké univerzitě a získání sportovního stipendia. V září Pavel Benák jde do čtvrtého ročníku a čeká ho rozhodující rok.


Sportovní halu v létě k tréninku využívá i Lucie Šarochová, která nedávno po zranění prodělala operaci kyčle a dohání ztracené měsíce v rekonvalescenci. Lucka je také naše hráčka a momentálně hraje extraligu v kategorii U 19 za team Basket Slovanka.


Nohejbalisté se na své soustředění také chystají až v srpnu a připravují příměstský tábor pro děti. V těchto dnech se konal mezinárodní turnaj Esterel Futnet Cup ve Francii, kde za českou reprezentaci nastoupily i naše dvě hráčky, Lenka Cibulková a Veronika Tymichová. Český team si vedl skvěle, ženy vyhrály první a třetí místo turnaje.


Atletické soustředění bude také až v srpnu a ve sportovním areálu Kutilka probíhá hned několik příměstských táborů, a to nejen atletických.


Na jaře TJ Slavoj Český Brod oslovila pražská nezisková organizace Monnáda s prosbou o spolupráci na přípravě hned osmi turnusů letních kempů. Základní premisou těchto příměstských a jednoho pobytového tábora, je umožnit dětem zmírnit dopady sociálního odloučení během distanční výuky v rámci celosvětové pandemie Covid 19, na jejich psychiku a duševní zdraví. Program a zaměření letního kempu vychází z propojení formálního i neformálního vzdělávání, zjištění rozsahu nabytých dílčích znalostí a dovedností v průběhu prezenční nebo distanční výuky a jejich následné doplnění, stejně jako jejich aplikace v běžném životě, aby nešlo jen o teoretické znalosti bez dovednosti uplatnit je. Snahou je rovněž vrátit děti do kolektivu, obnovit a posílit jejich sociální vztahy i vzájemnou kooperaci s vrstevníky, obnovit jejich pracovní, studijní a každodenní návyky mimo domov a znovu získat zájem o vzdělávání.


Všechny tyto aspekty jsme se rozhodli podpořit v prostředí našich sportovních areálů, neformálním způsobem. Na základě zkušeností neziskové organizace Monnáda, je to nejefektivnější způsob, jak do týdenního plánu navíc začlenit podporu návyků zdravého životního stylu, pohybové aktivity a rozvoj duševní pohody a duševního zdraví u dětí a mladistvých. Na základě spolupráce ještě s místní základní školou Tyršova a neziskovou organizací Srdcovky z.s. jsme se snažili připravit program a zajistit zázemí pro děti takovým způsobem, abychom u dětí zmírnili dopady se zvládnutím distanční či prezenční výuky, nebo psychické problémy z odloučení ze sociálních skupin.


Text a foto Jan Hanzal


Zobrazit víc
Valná hromada TJ Slavoj Český Brod s ohlédnutím na předchozí rok

Valná hromada TJ Slavoj Český Brod s ohlédnutím na předchozí rok

16.6.2021S ohledem na coronavirová opatření se letošní valná hromada TJ Slavoj Český Brod uskutečnila až 2.června 2021, v omezeném nižším počtu 22 mandátních zástupců jednotlivých oddílů. Předseda TJ Slavoj nejprve požádal o uctění památky svého předchůdce, pana Ing. Arch. Václava Misterky. Valná hromada jako každý rok schvalovala hospodaření za předchozí kalendářní rok a přijala rozpočet na ten stávající. V loňském roce TJ Slavoj vyměnil světla ve sportovní hale, opravili jsme nebo vyměnili všechny nouzová světla v celém objektu, na přelomu roku jsme vybudovali druhý sportovní sálek místo klubovny pro individuální skupinová cvičení, palubová podlaha sportovní haly má nový nátěr, v kryté běžecké dráze jsme podlahu na mnoha místech opravili a zcelili. Sálek Buddha dostal nový nátěr stěn i podlahy a v těchto dnech jsme na halu a do sálku Buddha instalovali klimatizace.


I přesto, že sportovní činnost byla s ohledem na pandemická opatření výrazně utlumena a po větší část roku zcela zastavena, naši trenéři vedli tréninky online, individuálně na venkovních sportovištích a motivovali děti k udržení fyzické kondice mnoha způsoby. Rozváželi jsme cvičební pomůcky a náčiní dětem domů, pořádali jsme motivační soutěže, trenéři sestavovali individuální tréninkové plány na míru. Zvládli jsme pandemii s minimálním úbytkem členské základny a pevně věříme, že se vracíme na sportoviště již definitivně, jen s hygienickými omezeními. Našim prvotním cílem pro rok 2021 je plně obnovit sportovní činnost, v maximální možné míře odměnit trenéry prostřednictvím programu Můj klub 2021, ve kterém jsme od Národní sportovní agentury získali finanční dotaci a uspořádat všechny sportovní akce, na které jsme získali podporu od Města Český Brod.


Uplynulý rok byl pro všechny velmi náročný, pro nás navíc administrativně i legislativně, abychom zajistili finanční prostředky pro omezený provoz a udrželi všechna sportoviště tak, aby byla připravená na rozvolnění.


Přečtěte si celou Výroční zprávu za rok 2020
Text i foto: Jan Hanzal


Zobrazit víc
Do Českého Brodu se vrací ženská basketbalová liga

Do Českého Brodu se vrací ženská basketbalová liga

16.6.2021

Při rozhovoru s Jakubem Nekolným předsedou oddílu basketbalu TJ Slavoj Český Brod jsme se dozvěděli několik zajímavých novinek z oblasti sportu, který má v Českém Brodě dlouholetou tradici a širokou členskou základnu. Zájem o basketbal je velký, v současné době má oddíl basketbalu 133 členů a z toho více než stovku dětí. Kapacita sportovní haly TJ Slavoj je bohužel na svém absolutním maximu, proto některé tréninky probíhají i v prostorech tělocvičny Praktické školy, kam jsme pořídili i speciální stahovací koše, které umožňují nastavovat jejich výšku podle potřeb trénujících. V těchto dnech probíhají nábory do všech družstev a další kolo náborů chystáme na září. Podařila se akvizice nového trenéra Ondřeje Hodače z Basketbalové akademie Nymburk, se kterou velmi úzce kooperujeme a věříme, že je to oboustranně výhodné. Mládežnická družstva basketbalu dále po všech stránkách intenzivně spolupracují s pražským oddílem Basket Slovanka.


Za všechny naše výsledky, práci a úspěchy mluví to, že se po čtyřiceti letech do Českého Brodu vrací druhá basketbalová liga žen. V prvním červnovém víkendu se na domácí palubovce sehrál třídenní turnaj mladších žákyň, který vyhrála USK Praha a naše žákyně se umístily na pátém místě. V dalším víkendu se utkají mladší minižáci. Děkujeme panu Nekolnému za informace ze světa pod koši.
Jan Hanzal


Foto: oddíl basketbalu


Zobrazit víc
Náročný rok s Covidem 19 v TJ Slavoj

Náročný rok s Covidem 19 v TJ Slavoj

1.3.2021

Pandemická mezinárodní situace uzavřela všechny naše vnitřní sportoviště na mnoho měsíců. Snažíme se tuto nesnadnou situaci zvládnout a být nápomocní převážně dětem, které jsou našimi členy. Naši trenéři využívají všech možností, které jim tato nelehká situace umožňuje. Na atletickém areálu Kutilka po celou dobu naši trenéři aktivně vedou osobní tréninkové jednotky s jednotlivci. Vzhledem k počasí, je to velmi náročné a zaslouží si obdiv děti i trenéři, nepolevili ani v mrazu a sněhu. Vedeme online hodiny se cvičením, motivační soutěže, jsme s dětmi v rámci oddílů v neustálém a intenzivním kontaktu.


Protože nemůžeme sportovat již několik měsíců, uzavření provozu využíváme k opravám a údržbě vnitřních prostor. Málo využívaný prostor bývalé klubovny biliardu, bude dalším sportovním sálkem pro stolní tenis, všestrannou pohybovou přípravu, posilovací a individuální cvičení, nebo třeba pro gymnastiku či pilates. Svépomocí s oddílem nohejbalu snižujeme strop, opravujeme zdi a nakonec přijde na řadu nová podlaha.
Sálek Buddha si po pěti letech užívání vyžádal také drobné opravy zdí a obnovu vrchní vrstvy speciální sportovní podlahy.


Nový povrch dostala i nejzatěžovanější místa sportovní podlahy kryté běžecké dráhy. Rozběh na skok do dálky ještě čeká finální vrstva a nová odrazová prkna. Je na čase zamyslet se také na kvalitnějším osvětlením, snad se nám ho podaří v dohledné době zafinancovat, stejně jako nutné chlazení vzduchu.


Nový povrch dostalo i fotbalové hřiště na Kutilce, který s investičním grantem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy realizoval SK Český Brod v minulém roce. V jarních měsích se ještě bude pokládat úmělá tráva před prostorem střídaček a tribuny pro diváky.


Správa TJ Slavoj se aktivně snaží zajistit finanční prostředky nejen na zajištění nouzového provozu, ale i na všechny opravy a další jarní práce, které máme naplánované. Připravujeme výroční zprávu, metodiky tréninků, vzděláváme se, spolupracujeme a jednáme se zástupci Města Český Brod a tvoříme vizi na další období. Pěvně věříme, že v blízké budoucnosti budou moci všichni začít znovu sportovat a naše sportovní zařízení budou zase od rána do večera plná.


Jan Hanzal, TJ Slavoj Český Brod z.s.


Zobrazit víc
Bohuslav Filoun ukončil svoji činnost a obětavou spolupráci

Bohuslav Filoun ukončil svoji činnost a obětavou spolupráci

19.2.2021

K 31.12.2020 po čtyřiceti letech působení v TJ ukončil svoji činnost a obětavou spolupráci Bohuslav Filoun. Bohužel nařízení vlády nám
neumožnily popřát mu do nové etapy života vše nejlepší osobně, takže alespoň tímto způsobem VV TJ i správa si dovoluje poděkovat za vše, co
Bohoušek za uplynulá léta pro Slavoj nezištně dělal a přejeme mu: ať se ti dál daří. Na jeho místo od 1.1.2021 nastoupil Jan Vokáč,
zakladatel nohejbalu v Č. Brodě, takže de facto další „srdcař“ ve Slavoji. Honzo také tobě, ať se v TJ daří k oboustranné spokojenosti.“
Mgr. Pavel Janík, předseda VV TJ Slavoj Český Brod.


Správce TJ, bylo druhé zaměstnání pana Filouna za celý jeho život. Původně pracoval v cukrovaru, jako vařič cukru a potrubář, v roce 1981
nastoupil do TJ Slavoj Český Brod. „První čtyři roky ve Slavoji byly jako ve fabrice. Slavoj měl 90 zaměstnanců a byl to moloch. Pak se tu
střídalo vedení, nebylo moc peněz, na provozu se šetřilo, kde se dalo. Občas mě některé období bavilo méně, ale nikdy natolik, že bych chtěl
odejít, nebo dělat něco jiného. Posledních deset let se Slavoji daří hodně dobře, vedou ho lidi, kteří tomu rozumí, umí to a je to vidět,“
ohlíží se Bohuslav Filoun za svou produktivní částí života, kterou protáhl o 25 let. Už v roce 1996 mohl odejít do starobního důchodu, ale
jak sám říká, to by neuměl. „Manželce slibuji asi posledních šest let, že už letos opravdu skončím a už to opravdu musím dodržet.“


Bohuslava Filouna mnozí z nás pamatují nejen jako správce sportovní haly, kterému několik generací sportovců ukazovalo čisté podrážky bot,
ale také jako skvělého muzikanta, který hraje na saxofony a klarinet. Mnoho let vedl na Slavoji oddíl biliáru a se svou manželkou je
mnohaletým milovníkem saunování. Jeho osobní bilance jsou dvě děti, 5 vnoučat, 3 pravnoučata a příští rok oslaví diamantovou svatbu se svou
ženou Jaroslavou. Ale především je to velmi milý, hodný, skromný, loajální a pracovitý člověk, kterého jsme si všichni vážili a kterému
patří velké díky za to, co celých čtyřicet let pro Slavoj dělal.


Zobrazit víc
Rekonstrukce na Kutilce pokračují

Rekonstrukce na Kutilce pokračují

7.10.2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci dotačního investičního programu 133 530 - Podpora materiálně technické základny sportu, podprogramu 133D531 - Podpora materiálně technické základny sportu - ÚSC, SK a TJ umožnilo podat žádost o dotaci i našemu partnerovi na Kutilce SK Český Brod, z.s. Výkonný výbor TJ souhlasil s realizací akce, kterou má tedy v gesci SK. Cílem dotace je "Rekonstrukce hlavního fotbalového hřiště Na Kutilce". Rekonstrukce zahrnuje – kompletní výměnu podkladu hřiště, vybudování nového drenážního systému, nového systému závlah, oplocení hřiště a výměnu střídaček, brankových konstrukcí a záchytných sítí.


Celkový rozpočet rekonstrukce je 7 168 973,21 Kč.


Z rozpočtu MŠMT 5 018 281Kč


Z rozpočtu města - investiční akce, ve výši 1 075 763 Kč.


Zbytek z celkového rozpočtu 1 074 929,21 Kč je hrazen z prostředků SK.


Zobrazit víc
Rekonstrukce atletického stadionu

Rekonstrukce atletického stadionu

6.10.2020

Koncem června byla po mnohaletém úsilí dokončena rekonstrukce atletického stadionu v areálu Na Kutilce.


Akci samotné předcházela celá řada kroků, sahajících již do uplynulého deseti letí, počínaje majetkoprávním vypořádáním, realizací několika dílčích rekonstrukcí zázemí a sektorů pro technické disciplíny, přes přípravu grantové žádosti do programu MŠMT, zpracování projektové dokumentace a výběrové řízení na zhotovitele. Stavební práce pak probíhaly od léta loňského roku a jednalo se o největší investiční akci, kterou naše TJ v uplynulých desetiletích realizovala.


Sportovní areál Na Kutilce byl vybudován začátkem 80. let 20. století a jeho stav byl již značně poznamenán desetiletími intenzivní činnosti a také následky povodně v roce 2013.


V rámci akce bylo demontováno staré zábradlí, rozebrány chodníky z betonových dlaždic, vybourány staré šachty zavlažování, demontovány sloupy osvětlení a obrubníky kolem atletické dráhy. Bylo odvezeno cca 2500 tun staré škváry.


Následně bylo provedeno zhutnění podloží a navezeny nové podkladní vrstvy ze štěrku. Byly osazeny nové obrubníky a odvodňovací žlaby. Byla zbudována nová dešťová kanalizace, zavlažování plochy fotbalového hřiště, opěrné zdi a zhotoveny rozvody elektřiny, osvětlení, ozvučení a dat.


Na podkladní vrstvy byl položen asfalt a na ten následně nalepen finální prefabrikovaný umělý povrch King Arthur o tloušťce 13 mm. Byla osazena nová odrazová prkna pro skok daleký a trojskok, navezen nový písek do doskočiště a provedeno lajnování jednotlivých běžeckých disciplín a technických sektorů. Samotná dráha byla v prostoru hlavní rovinky rozšířena a bude tak moci být využívána jako multi funkční hřiště s umělým povrchem.


Celkové náklady akce byly cca 23.000.000 Kč. Rekonstrukce byla podpořena dotací z MŠMT ČR ve výši 10.762.587 Kč, dotací ze Středočeského kraje ve výši 2.000.000 Kč a kofinancováním od Města Český Brod ve výši 3.000.000 Kč. Zbývající prostředky byly hrazeny ze sponzorských darů, vlastních zdrojů TJ a úvěru.


Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří se na realizaci akce podíleli, ať již poskytnutím dotace či finančního daru, tak pomocí při zajištění samotné stavby.


Oddíl atletiky se tímto rovněž obrací na případné dárce, kteří by, třeba i díky vzpomínkám na chvíle strávené na Kutilce a na základě darovací smlouvy, zaslali finanční příspěvek na č.ú: 70017-425397349/0800, variabilní symbol 1111.


Slavnostní otevření stadionu pro veřejnost proběhne v sobotu 14. září v rámci vyvrcholení akce Město v pohybu.


Milan Rollo, TJ Slavoj


Zobrazit víc


<<123456789>>
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.