AtletikaBasketbalNohejbalTenisTriatlonVšeobecný rekreační sport
TJ SlavojČeský Brod
Nejlepší místo pro sport a aktivní odpočinek
Facebook   Instagram

Aktuality

Atletika o prázdninách

Atletika o prázdninách

8.9.2022Příměstský tábor
Druhý srpnový týden uspořádal náš oddíl příměstský tábor v areálu Kutilka. Děti strávily jeden den v Mirakulu, jeden den na výletě v Dolánkách a zbylé tři dny na atletickém hřišti. Kromě běžných tréninků se ze hřiště ozývalo: Pojď! Zaber! Skvělý! To zvládneš! Neboť probíhaly olympijské hry. V letošním roce v disciplínách: štafeta, hod raketkou, slack line, discgolf, jízda na bobech, stopovačka, azimuty, fotbal, vybíjená, vodní bitva.


Soustředění
Říká se, že prázdniny jsou dobou lenošení, to ovšem určitě neplatí pro šedesát atletů, kteří vyrazili na soustředění do Hostinného. Všichni atleti prošli atletickým vícebojem, dorostenci a junioři pokořili desetiboj, juniorky, dorostenky a starší žákyně sedmiboj a mladší žactvo a přípravka pětiboj. Téma letošního soustředění bylo mistrovství světa. Týmy z Kolumbie, Francie, Chile, Thajska a Holandska soutěžily v discgolfu, běhu do vrchu, bungee runningu, lakrosu, florbalu, veslování, lukostřelbě a lezení. Mistrovství světa letos vyhrálo Chile. Dny byly jako obvykle nabité atletickými tréninky a ve volných chvílích jsme vyzkoušeli i slack line, fotbal, brusle, tenis, paddleboard a samozřejmě jsme se koupali. Podtrženo, sečteno na soustředění jsme kvalitně potrénovali, dobře zrelaxovali a užili si spoustu zábavy.


Tréninky a závody
Žactvo, dorost a dospělí kromě soustředění plnili celé prázdniny své individuální tréninkové plány a scházeli se na společný trénink každou středu. Koncem prázdnin začaly opět soutěže družstev a budou následovat finále družstev jednotlivých kategorií a mistrovství republiky. Září a říjen jsou tedy nabité závody, držte nám palce.


Za oddíl atletiky Jana Machorková
Foto: David Machorek

atletikaceskybrod@seznam.cz
https://www.atletikacb.cz/
https://www.instagram.com/atletikaceskybrod/
https://m.facebook.com/atletikaceskybrod


Zobrazit víc
Letní dění v TJ Slavoj Český Brod

Letní dění v TJ Slavoj Český Brod

31.8.2022V období letních prázdnin dochází ve většině našich oddílů k utlumení sportovních aktivit, a to jak tréninkového, tak i soutěžního charakteru. Toto období využíváme zejména pro generální úklid, drobné opravy a revizní prohlídky na našich sportovištích. Zaměřujeme se i na plánování našeho budoucího rozvoje, kalkulace a budoucí vize. Intenzivně řešíme dopady nárustů cen energií, jak z krátkodobého i dlouhodobého hlediska.Červenec byl pro většinu našich členů spíše odpočinkovým měsícem, ve kterém se věnovaly dovoleným a regeneraci. Oddíl tenisu pořádal v tomto období pro své hráče soustředění ve Vodňanech. Měsíc srpen už patří soustředěním a příměstským sportovním táborům všech ostatních oddílů. Basketbalisté mají své soustředění jako každý rok v Jičíně, ženy a dorostenky čeká týden intenzivní přípravy v naší sportovní hale. Atletický oddíl se chystá jako každý rok na soustředění do Hostinného a příměstské tábory probíhají i na atletickém stadionu Kutilka, kde po celé léto mají soustředění a příměstské tábory i jiné sportovní a volnočasové organizace. Nohejbalisté se také již tradičně rozjeli na soustředění v Krušných horách, kde se děti připravují na Mistrovství ČR. Léto je však i časem pro individuální přípravu, využívají ji především tenisté, nebo například pravidelně každou středu dorostenci z atletického oddílu.Českobrodský basketbalový odchovanec Pavel Benák, vítěz extraligy juniorů s týmem GBA Sojky Pelhřimov, se v letních měsících intenzivně připravuje v naší sportovní hale již druhým rokem. Tentokrát ho čeká letní příprava se Slavií Praha, která hraje nejvyšší mužskou soutěž. Pokud v této přípravě uspěje, může získat angažmá v tomto klubu. Pro Pavla je to obrovská příležitost v jeho hráčské kariéře, jsme rádi, že u toho můžeme být.


Text Jan Hanzal
Foto archiv TJ Slavoj Český Brod


Zobrazit víc
Jarda Petrásek

Jarda Petrásek

5.8.2022Bohužel jsou zprávy, které nerespektují prázdninový čas a místo radosti přináší smutek, a na které nejsme nikdy dost připraveni.


Mezi ně patří i zpráva o úmrtí Jaroslava Petráska st., mezi přáteli Jarda - lipka, Petraša…


Zařadil se k dalším slavojáckým legendám, ke kterým už nebudeme moci zaskočit na kus řeči.


Rodina dala přednost rozloučení v rodinném kruhu. Díky všem zážitkům i prožitkům s Jardou, se s ním všichni baskeťáci, vodáci, bridžisti, studenti i kolegové ze školy, přátelé filatelisté a další slavojáci, kteří, aniž by třeba tušili, užívají haly a další sportoviště, k nimž dělal projektové dokumentace a se studenty při praxích i stavěl, můžeme rozloučit tichou vzpomínkou a připomenutím osobních historek s ním.


Zkusme se tedy při čtení tohoto vzpomínání zastavit a „tu jednu“ vzpomínku na chvíli s Jardou si připomenout. My vodáci si zabroukáme i nějakou píseň z pověstných „Zpěvníků pro vodáky“.


Odešel z našeho života opravdový bard, ale v myslích zůstává dál, protože je na co navazovat.


Jardo, tak Ahóóój…


Zobrazit víc
Českobrodský basketbal oslavil 90 let

Českobrodský basketbal oslavil 90 let

10.6.2022V sobotu 4. června patřila celý den českobrodská hala basketbalu. Tento den si místní klub připomněl 90 let od založení basketbalu v našem městě. Všechny aktivní týmy od nejmenších po nejstarší změřily síly se svými soupeři a s jednou výjimkou se jim podařilo zvítězit. Ale o výsledky tentokrát v přátelských utkáních ani tak nešlo, neboť hlavním cílem bylo připomenout si bohatou historii tohoto sportu v Českém Brodě.


Jak už jsme vás na stránkách zpravodaje informovali, basketbal přinesl na zdejší gymnázium pan Karel Hala, který zde vyučoval. V roce 1932 se ministerským dekretem dostal basketbal i do školních osnov. Hrát se začínalo na dnes již zaniklém škvárovém hřišti u místní sokolovny. V Brodě si basketbal zahráli i takové osobnosti jako Otakar Brousek starší či Radovan Lukavský. Od těch dob až do současnosti se basketbal hraje v našem městě nepřetržitě. Velkým pokrokem byla v polovině sedmdesátých let výstavba sportovní haly, kdy basketbalisté dostali pro svůj sport i odpovídající zázemí.


Kvalitativní proměnou pak prochází sportovní hala v posledním desetiletí. Proto se vedle sportovních úspěchů vzpomínalo i na obětavou práci při zajištění podmínek pro sportování malých i velkých sportovců. Mezi oceněnými osobnostmi nechyběl ani pan Jiří Růžička, československý olympionik a trenér, který na závěr své bohaté kariéry působil u družstva mužů. Také jeho přičiněním se chlapci v letošním roce probojovali na závěrečný turnaj Final 4 Středočeské basketbalové ligy.


Vítězným zápasem mužů s celkem Vyšehradu basketbalové oslavy skončily. Před ním však v dramatické koncovce o jediný bod porazily českobrodské ženy dorostenecký extraligový tým Basketu Slovanka a též proběhla soutěž ve smečování. Avšak vrcholem celých oslav byly v dopoledních a brzkých odpoledních hodinách zápasy mládežnických družstev, kdy rodiče a další fanoušci utvořili báječnou atmosféru. Postupně své zápasy odehrály děvčata kategorie U12 s Mladou Boleslaví, chlapci U12 s Nymburkem, chlapci U14 s Kolínem a chlapci U17 také s Kolínem.Po jednotlivých zápasech byli vyhlášeni hráčky a hráči, kteří za poslední sezónu ve svých družstvech zaznamenali největší zlepšení. Vítězi se stali v kategorii mladších minižáků Matouš Dvořák, v kategorii mladších minižákyň Anežka Chaloupková, v kategorii nejstarších minižáků Michal Mašín, starších žákyň Jana Havránková a kadetů Bruno Chvalkovský. Avšak poděkování patří i všem ostatním hráčům, trenérů, rodičům a příznivcům nejen za důstojné oslavy výročí ale též za pokračování tohoto krásného sportu v Českém Brodě.


Za BK Slavoj Český Brod Jakub Nekolný


Zobrazit víc
Květen a červen – měsíce, kdy se atlet nezastaví

Květen a červen – měsíce, kdy se atlet nezastaví

8.6.2022Květen a červen znamená pro atlety hlavní část letní sezóny. Jsou to měsíce, kdy je náš oddíl pravidelně na třech závodech týdně. Konala se krajská kola soutěže družstev a krajské přebory jednotlivců, závody rodičů s dětmi i Mistrovství ČR ve vícebojích. Nejdůležitějším závodem družstev pro náš oddíl bylo jistě 2. kolo družstev mužů a žen, které se konalo 29. 5. u nás v Českém Brodě na Kutilce. Závodníci soutěžili v disciplínách: 100 a 110 m překážek, běh na 100 m, běh na 200 m, 800 m, 3000 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, hod diskem a hod oštěpem. Na závod se sjeli závodníci z ASK Dipoli, TJ Sokol Kolín, SKP Olympia Kutná Hora, Sokol Roztoky u Prahy, TJ Slavoj Český Brod, TJ Kavalier Sázava, Atletika Líbeznice, TJ Neratovice a STŘELA Žebrák.


Na domácí půdě si pěkný osobák vytvořil Aleš Hovorka v běhu na 400 metrů (55,01 s), Matěj Kvasnička v hodu diskem hodil krásných 32,18 m. Ve vysokém překonala výšku 152 cm Lea Kulhavy a také Matěj Peffek má ve stejné disciplíně nový osobní rekord 175 cm.


Jako nejdůležitější závod jednotlivců bychom uvedli Mistrovství České republiky staršího žactva ve vícebojích, které se konalo 4. – 5. června v Pražském Edenu. Náš oddíl reprezentoval Matěj Peffek, který ve dvou dnech získal 4954 bodů a tím 6. místo. 💪 Matějovi i nadále držte palce, jelikož byl Středočeským krajem vybrán na X. hry letní olympiády dětí a mládeže, které se konají 26. 6. – 30. 6. v Olomouci.
Děkujeme všem trenérům, rozhodčím, rodičům a atletům, že rozvíjí královnu sportu u nás v Českém Brodě.


Za oddíl atletiky TJ Slavoj Český Brod, Jana Machorková,
foto David Machorek


Zobrazit víc
Volební valná hromada stvrdila vedení ve funkcích na další období

Volební valná hromada stvrdila vedení ve funkcích na další období

28.4.2022Valná hromada TJ Slavoj Český Brod, konaná dne 21.dubna 2022 zhodnotila předchozí kalendářní rok 2021 a všechny jeho tíživé aspekty, sportovní úspěchy i běžný provoz sportovních zařízení. Hlavním tématem, který se prolnul do všech oblastí bylo extrémní navýšení cen energií a hledání možných řešení, jak zmírnit dopady nárůstu provozních nákladů.


Valná hromada svým usnesením přijala rovněž rozpočet na rok 2022 a zadala úkoly novému výkonnému výboru, který po dobu dalších čtyřech let bude pracovat ve složení Jana Machorková, Milan Majer, Milan Rollo, Pavel Janík, Jan Vokáč, Vladimír Novák, Stanislav Šaroch a Jakub Charouzek.


Bezprostředně po ukončení valné hromady zasedal poprvé nový výkonný výbor a jednohlasně zvolil staronového předsedu TJ Slavoj Český Brod Pavla Janíka a místopředsedu Milana Rolla.


Zobrazit víc
Informace o aktuálním dění v TJ Slavoj Český Brod

Informace o aktuálním dění v TJ Slavoj Český Brod

11.4.2022Na přelomu března a dubna se oddíly TJ Slavoj Český Brod již tradičně zapojují do akce Ukliďme Pošembeří. Letos více než padesát sportovců a rodičů uklízelo veřejná prostranství a okolí říčky Šembery a potoka Bušinec v sousedství sportovních areálů tenisu a atletiky Na Kutilce. Naplnili jsme téměř deset kontejnerů biodpadu, nespočet pytlů tříděného odpadu a pět pytlů komunálního odpadu, poslední brigádníci ještě pracují, nemáme tedy úplně přesná čísla.


Připravujeme podklady a kandidátní listiny pro volební valnou hromadu, která se koná 21. dubna v klubovně tenisového oddílu. Valná hromada také bude schvalovat daňové přiznání, výsledky hospodaření a návrh rozpočtu pro letošní rok. Výsledky i rozpočet jsou velmi výrazně ovlivněny obrovským nárůstem cen energií, zejména zemního plynu.


Bohužel jsme byli klienti zkrachovalé Bohemia energy, nás nárůst cen postihl doslova katastrofálně, nejprve v rámci DPI a potom i s novými cenami, které momentálně na trhu s energiemi znamenají mnohonásobek původních cen. Dopad na náš rozpočet a provozní náklady sportovních objektů a areálů je náročný. Nafukovací halu oddílu jsme museli letos uklidit o celý měsíc dříve než obvykle, nebyli bychom schopni její provoz financovat. Pevně doufáme, že Národní agentura sportu vypíše grantovou podporu provozu sportovních zařízení s ohledem právě na nárůst cen energií, ale doposud se tak nestalo. Snad tedy s podporou činnosti od agentury a Města Český Brod zvládneme ufinancovat i stávající rok.


I přes provozní náročnost a nejistotu ve financování provozu, snažíme se i my pomoci uprchlíkům z Ukrajiny, kromě individuální pomoci našich členů, pořádáme pro uprchlíky skupinová cvičení, stejně jako pro každého, kdo se momentálně nachází v hmotné nouzi a cvičení by si nemohl dovolit.


Cvičení power jóga a pilates pro ženy:
Pondělí 10,00 - 11,00 sálek Mandala ve sportovní hale
Středa 9,30 – 10,30 sálek Mandala ve sportovní hale
Čtvrtek 10,00 – 11,00 sálek Mandala ve sportovní hale


Cvičení Zdravé nožičky pro děti od 2 do 7 let:
Středa 9,30 – 10,30 sálek Buddha ve sportovní hale


Všeobecná sportovní příprava pro děti od 5 do 12 let v kryté běžecké dráze u sportovní haly: Úterý 17,00 – 18,00
Čtvrtek 14,00 – 15,00


Text: Jan Hanzal
Foto: David Machorek


Zobrazit víc
Jak využíváme sportoviště, komu jsou určena a rozšíření služeb wellness

Jak využíváme sportoviště, komu jsou určena a rozšíření služeb wellness

20.2.2022Všechna naše sportoviště a sportovní prostory využíváme ze čtyřiceti pěti procent pro vlastní soutěžní sportovní činnost. Tedy pro tréninkové jednotky, zápasy, turnaje, závody, přebory, regeneraci a relaxaci naší členské základny oddílů atletiky, basketbalu, nohejbalu, tenisu, triatlonu, sálové kopané, turistiky, sportu pro všechny, volejbalu a nesoutěžní sportovní činnost všeobecného rekreačního sportu. Poslední zmiňovaný oddíl všeobecného rekreačního sportu je pro všechny naše členy, kteří nemají zájem sportovat výkonnostně, nebo už soutěžně sportovat nechtějí, či nemohou. Do rekreačního sportu patří i fyzické aktivity, které soutěžní činnost jednoduše nemají, jako třeba jóga, pilates, různé druhy zdravotních cvičení, individuálních cvičení s vlastní vahou a strečinkových i jiných aktivit, které se cvičí ve sportovní hale v našich malých sálcích. Sálky Budhha a Mandala slouží nejen našim členům, ale každému, kdo o jejich využití projeví zájem.


Pro rekreační volejbal, basketbal, badminton, stolní tenis, nohejbal, nebo třeba saunování, je určena kapacita našich sportovišť zhruba z patnácti procent. Třicet procent z celkového času sportovišť, patří školám, tedy výuce tělesné výchovy. Pouhých pět procent kapacity sportovišť zbývá pro ostatní sportovní subjekty, nebo pro veřejnost. Jsou to jen statistická čísla z hlavní halové sezóny, tedy převážně ze zimního období. Například atletika a nohejbal využívají od jara do podzimu své venkovní areály a pak se poměry vytíženosti vnitřních sportovních ploch hodně změní. Výjimkou je pouze tenisový areál, kde školní výuka neprobíhá a větší prostor tak zbývá pro veřejnost a ostatní sportovní subjekty.


Stejně tak atletický areál Kutilka je otevřené sportoviště, kam si může přijít zaběhat a zasportovat téměř kdokoliv. Stačí se jen řídit provozním řádem, který najdete tady.Specifický rozvrh má prostor wellness se saunou a vířivkou, slouží prioritně také naší členské základně, ale je určen i pro veřejnost, nebo se kdokoliv může stát našim členem a čerpat pak všechny výhody, jako ostatní členové TJ Slavoj. Tento prostor využívají naši sportovci individuálně k regeneraci a relaxaci, nebo skupinově po utkáních, zápasech či turnajích.


Rozšířili jsme otevírací dobu sauny a vířivky o víkendový provoz. Každou sobotu a neděli bude otevřeno od 13:00 do 16:00 pro ženy a od 16:00 do 19:00 pak bude sauna smíšená.


Rozvrh a podrobnější informace najdete zde.


Zobrazit víc
Medaile z Mistrovství ČR žen v nohejbale

Medaile z Mistrovství ČR žen v nohejbale

25.10.2021O víkendu 11. -12. 9. 2021 jsme pořádali Mistrovství České republiky v nohejbalu žen. Tentokrát jsme měli možnost hostit šampionát dvojic a trojic. Konečně nastoupilo babí léto a my si užívaly teplý víkend v českobrodském nohejbalovém areálu za halou. Covidový rok se i na našem sportu podepsal, tantoška B k se na mistrovství sjely především prvoligové týmy (Český Brod, Praha Vršovice, Praha Santoška, Čelákovice) a druholigový Útěchov. Takže vlastně opravdu to nejlepší z republiky. Pro Brod to i tentokrát skončilo dobře - podobně jako loni 3 cennými kovy.


Dvojice 11. 9. 2021
V sobotu se na šampionát dvojic přihlásilo 13 dvojic, které hrály ve 4 základních skupinách s dvěma postupujícími do následného k.o. systému. Zatímco Český Brod „C“ ve složení Adéla Blažková, Lucie Vokáčová a Kateřina Červenková ve čtvrtfinále vypadly, „áčko“ a „béčko“ pokračovalo dál. V semifinále ale Český Brod „B“ nedokázal porazit Vršovice „A“ a Český Brod „A“ prohrál trochu smolně ve třetím setu posledním možným bodem v tiebreaku se Santoškou“A“. V boji o třetí místo pak brodské áčko zvítězilo nad béčkem. Ve finále nakonec porazily Vršovice Santošku a tak stupně vítězů byly obsazeny stejně jako minulý rok.


Konečné pořadí turnaje (dvojice):
1. TJ Sokol Praha-Vršovice II A (Fojtíková, Kulhánková)
2. DTJ Santoška B (Zachová, Plechatá)
3. TJ SLAVOJ Český Brod A (Cibulková, Tymichová, Sýkorová)4. TJ SLAVOJ Český Brod B (Bálková, Chuchlová, Möglichová)


Trojice 12. 9. 2021
V nedělní bojům o medaile nastoupilo 10 trojic a mezi nimi i tři brodské sestavy. Loňský mistr republiky Vršovice však letos vypadl už ve čtvrtfinále, tak jsme mohli vidět v semifinále souboj Českého Brodu a Santošky a to hned dvakrát. Na Santošku „B“ nastoupilo brodské béčko a vítězně pokračovalo do finále. Takové štěstí už nemělo brodské áčko, které porazila Santoška “A“. Český Brod „A“ pak alespoň obhájil medailovou pozici a získal bronz nad Santoškou „B“. A Český Brod „B“ pomstil spoluhráčky a vyhrál celkem hladce se Santoškou „A“.


Konečné pořadí turnaje (trojice):
1. TJ SLAVOJ Český Brod B (Bálková, Möglichová, Chuchlová, Červenková)
2. DTJ Santoška A (Zachová, Plechatá, Kopecká)
3. TJ SLAVOJ Český Brod A (Cibulková, Tymichová, Sýkorová)
4. DTJ Santoška B (Tůmová, Sedláčková, Kulhavá, Rakovičová)


Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a hlavně těm, kteří nám pomohli šampionát pořádat.


Lenka Cibulková, nohejbal Český Brod


Zobrazit víc
Sportovní léto ve Slavoji

Sportovní léto ve Slavoji

22.10.2021Po roku a půl omezeného pandemického života, bylo pro nás léto aktivním obdobím plným příměstských táborů, soustředění a přípravy na soutěžní činnost ve všech oddílech.


Pro tenisty byla uplynulá hrací sezóna krátká, mistrovské zápasy se hrály jen v červnu. O prázdninách tenisový oddíl uspořádal celkem 7 příměstských táborů. Závodní a soutěžní hráči tenisu se v červenci připravovali intenzivně na tradičním soustředění ve Vodňanech. Uspořádali jsme celorepublikový turnaj dorostenek, kterého se zúčastnilo 40 hráček. Věříme, že podzimní kolo turnajů budeme moci realizovat v plné míře.


Na 23.října máme naplánovanou stavbu nafukovací haly, která má novou plachtu a je opravena. Při jarní sněhové kalamitě byl skelet haly výrazně poškozen těžkým sněhem, ale naštěstí je majetek TJ pojištěn. V letošním roce jsme investovali do opravy oplocení kolem dvorců číslo 6 a 7, včetně nových podezdívek plotů. Opravovali jsme kuchyňku a zázemí klubovny, která slouží pro potřeby hráčů. Menší investice byla třeba i do prostoru toalet a sprch, ale větší rekonstrukce nás teprve čeká.


Oddíl atletiky pořádal a spolupořádal o prázdninách také několik příměstských kempů a tradiční soustředění v Hostinném, aby se děti a dorost připravily na nadcházející zářijová Mistrovství ČR.


Nohejbalisté pořádali a spolupořádali dva příměstské tábory a soustředění ve Vykmanově, jako přípravu na Mistrovství ČR. Na MČR žen v singlu vybojovala Lucie Bálková stříbrnou medaili a její syn Jan Bálek s Andreou Cibulkovou a Michalem Červenkou získali také druhé místo na MČR starších žáků ve dvojicích. Nohejbal je v u nás rodinný sport a matky Andrejky Cibulkové a Michala Červenky boj o medaile na MČR žen teprve v těchto dnech čeká.


Basketbalisté měli soustředění jako každý rokv Jičíně.


V rámci výzvy Letní kempy 2021 jsme spolupracovali s neziskovou organizací Monnáda, z.s. na přípravě 8 turnusů příměstských táborů, zaměřených na zmírnění dopadů distanční výuky u dětí a mládeže a poskytli jsme pro ně sportovní zázemí. V době prázdnin nezaháleli ani správci sportovišť. Kromě drobných oprav, udržby zeleně a běžných prací, jsme dokončili instalaci klimatizace ve sportovní hale i v sálku Buddha, který jsme renovovali a odhlučnili, aby individuální cvičení nebyla rušená zvuky z haly. Dokončili jsme rekonstrukci druhého sportovního sálku po biliárdu, čistili jsme atletickou dráhu a sektory po přívalovém dešti, dokončili jsem výměnu nouzového osvětlení ve sportovní hale a dosud probíhá zateplování boční stěny sportovní haly.


Marcela Chuchlová


Zobrazit víc


<<123456789>>
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.